ERASMUS
OGŁOSZENIEO NABORZE NA WYJAZD NA PRAKTYKI ZAWODOWE W HISZPANII
DLA UCZNIÓW KLAS I - IV WE WSZYTKICH ZAWODACH
 
Dokumenty zgłoszeniowe (formularz i regulamin rekrutacji - w załączeniu).
Zgłoszenia proszę kierować poprzez pocztę w edzienniku do p. D. Sobocińskiej.

Rekrutacja do programu Erasmus+ 2021!

Ogłaszamy rozpoczęcie procesu rekrutacyjnego do udziału w praktykach zagranicznych w sesji wiosna 2021. Miejsce odbywania praktyk: Hiszpania (dla wszystkich zawodów) lub Niemcy (w zawodzie technik rolnik). Ogłoszenie skierowane jest głownie do uczniów klas trzecich w zawodach: technik hotelarstwa, technik reklamy, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych. Regulamin rekrutacji i formularz rekrutacyjny – dostępne poniżej. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami i odesłanie wypełnionego formularza (w wersji elektronicznej) do końca stycznia na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W razie pytań prosimy o kontakt z p. D. Sobocińską za pomocą edziennika lub podanego adresu email.

Ogłoszenie o naborze na praktyki zagraniczne dla uczniów klas II i III w zawodzie technik rolnik

Ogłoszenie do pobrania poniżej w formacie .pdf lub .doc

 

Pliki do pobrania:
Download this file (OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.pdf)OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.pdf[ ]796 kB2019-12-04 20:12
Download this file (OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.doc)OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.doc[ ]50 kB2019-12-04 20:12

Erasmus+ grupa III – Belfast 2019

Kilka dni temu, a dokładnie 25 października 2019 roku kolejna grupa uczniów naszej szkoły pomyślnie ukończyła program praktyk zagranicznych w ramach projektu Erasmus+ realizowanego w latach 2018-2020. Pobyt w Belfaście (Irlandia Północna,UK) należy uznać za bardzo udany. Młodzież zdobyła cenne umiejętności zawodowe i osobiste, nauczyła się radzić sobie z sytuacjami trudnymi w nowym środowisku i obcym języku, poznała kulturę pracy i sposoby spędzania wolnego czasu mieszkańców Wysp Brytyjskich. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc, takich jak Giant’s Causeway czyli Grobla Olbrzyma – niezwykły twór natury wpisany na listę światowego dziedzictwa, wzgórze Cave Hill, budynek parlamentu zlokalizowany w pięknej posiadłości Stormont Estate, wnętrze City Hall, czyli ratusza miejskiego, muzeum Ulsteru, Ogród Botaniczny. Zdobyli wiedzę o historii tego regionu i jego mieszkańcach, którzy mimo trudnej przeszłości, są przyjaźnie nastawieni do ludzi, tryskają radością życia i potrafią się świetnie bawić przy żywej irlandzkiej muzyce. Belfast zapadł im w serca i wyjeżdżając wielu z nich postanowiło jeszcze tam wrócić – bo niestraszny już im irlandzki akcent, deszcz i bardzo zmienna pogoda.

Dzięki funduszom UE, przeżyli fantastyczną przygodę, poznali nowych przyjaciół i znacznie poprawili swoje umiejętności językowe. Przekonali się, że świat stoi przed nimi otworem!

Erasmus+, październik 2019, Belfast, UK
Od 27 września do 25 października grupa 12 uczniów w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik rolnik i technik żywienia i usług gastronomicznych odbywa praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach stolicy Irlandii Północnej czyli w Belfaście. Na początku wszystkich czekały duże wyzwania, takie jak: poznanie miasta, komunikacji miejskiej, osłuchanie się z trudnym irlandzkim akcentem, przyzwyczajenie się do innej diety i pogody. Po prawie dwóch tygodniach (jak ten czas szybko leci!) można powiedzieć, że Belfast został oswojony. Uczniowie wydeptali już trochę ścieżek w mieście, mają swoje ulubione miejsca, swoje obowiązki w miejscach pracy wykonują z większą pewnością siebie. A ponieważ „nie samą pracą żyje człowiek” – także zwiedzają okolicę. A jest co zwiedzać: Belfast Castle, Cave Hill, City Hall, Ulster Museum, dzielnica irlandzka (czyli Belfast zachodni). Na zdjęciach i w rzeczywistości wszystkie te miejsca wyglądają przepięknie.

DANE KONTAKTOWE


Tel.: 713923586
Fax.: 713920373
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

GODZINY ROZPOCZĘCIA LEKCJI

1 lekcja: 08.00 - 08.45
2 lekcja: 08.50 - 09.35
3 lekcja: 09.40 - 10.25
4 lekcja: 10.45 - 11.30
5 lekcja: 11.35 - 12.20
6 lekcja: 12.25 - 13.10
7 lekcja: 13.15 - 14.00
8 lekcja: 14.05 - 14.50

INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

dodr oke logo cke logo dodr mrirw logo men logo dodr logo frse logo gmina strzelin logo koweziu logo