ERASMUS

Rekrutacja do programu Erasmus+ 2021!

Ogłaszamy rozpoczęcie procesu rekrutacyjnego do udziału w praktykach zagranicznych w sesji wiosna 2021. Miejsce odbywania praktyk: Hiszpania (dla wszystkich zawodów) lub Niemcy (w zawodzie technik rolnik). Ogłoszenie skierowane jest głownie do uczniów klas trzecich w zawodach: technik hotelarstwa, technik reklamy, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych. Regulamin rekrutacji i formularz rekrutacyjny – dostępne poniżej. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami i odesłanie wypełnionego formularza (w wersji elektronicznej) do końca stycznia na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań prosimy o kontakt z p. D. Sobocińską za pomocą edziennika lub podanego adresu email.

Ogłoszenie o naborze na praktyki zagraniczne dla uczniów klas II i III w zawodzie technik rolnik

Ogłoszenie do pobrania poniżej w formacie .pdf lub .doc

 

Pliki do pobrania:
Download this file (OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.pdf)OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.pdf[ ]796 kB2019-12-04 20:12
Download this file (OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.doc)OGŁASZAMY NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.doc[ ]50 kB2019-12-04 20:12

Erasmus+ grupa III – Belfast 2019

Kilka dni temu, a dokładnie 25 października 2019 roku kolejna grupa uczniów naszej szkoły pomyślnie ukończyła program praktyk zagranicznych w ramach projektu Erasmus+ realizowanego w latach 2018-2020. Pobyt w Belfaście (Irlandia Północna,UK) należy uznać za bardzo udany. Młodzież zdobyła cenne umiejętności zawodowe i osobiste, nauczyła się radzić sobie z sytuacjami trudnymi w nowym środowisku i obcym języku, poznała kulturę pracy i sposoby spędzania wolnego czasu mieszkańców Wysp Brytyjskich. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc, takich jak Giant’s Causeway czyli Grobla Olbrzyma – niezwykły twór natury wpisany na listę światowego dziedzictwa, wzgórze Cave Hill, budynek parlamentu zlokalizowany w pięknej posiadłości Stormont Estate, wnętrze City Hall, czyli ratusza miejskiego, muzeum Ulsteru, Ogród Botaniczny. Zdobyli wiedzę o historii tego regionu i jego mieszkańcach, którzy mimo trudnej przeszłości, są przyjaźnie nastawieni do ludzi, tryskają radością życia i potrafią się świetnie bawić przy żywej irlandzkiej muzyce. Belfast zapadł im w serca i wyjeżdżając wielu z nich postanowiło jeszcze tam wrócić – bo niestraszny już im irlandzki akcent, deszcz i bardzo zmienna pogoda.

Dzięki funduszom UE, przeżyli fantastyczną przygodę, poznali nowych przyjaciół i znacznie poprawili swoje umiejętności językowe. Przekonali się, że świat stoi przed nimi otworem!

Erasmus+, październik 2019, Belfast, UK
Od 27 września do 25 października grupa 12 uczniów w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik rolnik i technik żywienia i usług gastronomicznych odbywa praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach stolicy Irlandii Północnej czyli w Belfaście. Na początku wszystkich czekały duże wyzwania, takie jak: poznanie miasta, komunikacji miejskiej, osłuchanie się z trudnym irlandzkim akcentem, przyzwyczajenie się do innej diety i pogody. Po prawie dwóch tygodniach (jak ten czas szybko leci!) można powiedzieć, że Belfast został oswojony. Uczniowie wydeptali już trochę ścieżek w mieście, mają swoje ulubione miejsca, swoje obowiązki w miejscach pracy wykonują z większą pewnością siebie. A ponieważ „nie samą pracą żyje człowiek” – także zwiedzają okolicę. A jest co zwiedzać: Belfast Castle, Cave Hill, City Hall, Ulster Museum, dzielnica irlandzka (czyli Belfast zachodni). Na zdjęciach i w rzeczywistości wszystkie te miejsca wyglądają przepięknie.

PROGRAM ERASMUS+ W CKZIU W LUDOWIE POLSKIM

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim realizuje projekty w ramach programu ERASMUS+ od początku istnienia czyli od 2015 roku. Także wcześniej, jako Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, szkoła prowadziła program praktyk zagranicznych z wykorzystaniem funduszy UE (program Leonardo, Erasmus, Erasmus+). Dzięki tej współpracy nasi uczniowie w zawodzie technik rolnik już od ponad 25 lat mają możliwość odbywania praktyk w regionie Dolnej Saksonii w Niemczech dzięki nieprzerwanej współpracy ze szkołą Justus von Liebig Schule z Hanoweru. Także nauczyciele mają okazję do wymiany doświadczeń dzięki regularnym spotkaniom z nauczycielami ze szkoły niemieckiej oraz udziałowi w międzynarodowych seminariach poświęconych kształceniu zawodowemu w zawodach rolniczych.

Poza tym, od roku 2012 corocznie wysyłamy na 4-tygodniowe praktyki do Wielkiej Brytanii (a od roku 2018 także do Włoch) uczniów w kształcących się we wszystkich zawodach nauczanych w szkole. Dzięki uczestnictwu w takich wyjazdach młodzież ma szanse rozwinąć swoje umiejętności zawodowe, językowe, osobiste, nauczyć się funkcjonowania w obcym środowisku, poznać kulturę innych krajów, nawiązać nowe znajomości i zdobyć wiedzę o krajach Unii Europejskiej „z pierwszej ręki”. Wyjazd na praktykę zawodową do innego kraju jest zawsze wyzwaniem, ale warto je podejmować ze względu na różnorodne korzyści z takim wyjazdem związane.

Film promujący szkołę

UWAGA !


W sprawach pilnych prosimy o kontakt na poniższe numery telefonów:

796 181 269 – dyrektor szkoły
605 259 280 – wicedyrektor
664 728 670 – sprawy wychowawcze


UWAGA !


OD 25-01-2021 OBOWIĄZUJĄ NOWE GODZINY ROZPOCZĘCIA LEKCJI

1 lekcja: 08.00 - 08.30
2 lekcja: 08.35 - 09.05
3 lekcja: 09.10 - 09.40
4 lekcja: 09.45 - 10.15
5 lekcja: 10.30 - 11.00
6 lekcja: 11.05 - 11.35
7 lekcja: 11.40 - 12.10
8 lekcja: 12.15 - 12.45

INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

dodr oke logo cke logo dodr mrirw logo men logo dodr logo frse logo gmina strzelin logo koweziu logo