INTERNAT

Zajęcia integracyjne w internacie 2021
Jak zwykle w pierwszym miesiącu po wakacjach odbyły się zajęcia integracyjne w internacie, których celem jest poznanie i nawiązanie pozytywnych relacji nowoprzybyłych mieszkańców ze starszymi. W tym roku młodzież bawiła się pod hasłem: „Witamy w starożytnym Egipcie”.
W tej konwencji została wykonana scenografia i ciekawa charakteryzacja przez uczestników spotkania, która wzbudziła największe zainteresowanie. Całość prowadzili najstarsi mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły. Zabawa składała się z kilku konkursów zręcznościowych oraz wiedzy historycznej o dawnym Egipcie z czasów panowania Faraonów.
Tradycyjnie na zakończenie imprezy młodsi mieszkańcy złożyli okolicznościowe ślubowanie, a wychowawcy wręczyli im pamiątkowe dyplomy.

Wręczenie nagród mieszkańcom internatu za udział w konkursach

W dniu 9 czerwca odbyło się spotkanie, na którym zostały wręczone nagrody mieszkańcom internatu za udział w konkursach zorganizowanych w czasie zdalnej nauki. Pamiątkowe dyplomy i słodycze otrzymali laureaci współzawodnictwa od dyrekcji i wychowawców internatu, a gromkie brawa uzyskane od współmieszkańców, były dla nich dodatkową nagrodą. Należy dodać, że pozostali uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci cukierków.

Reintegracyjne grillowanie w internacie

Mieszkańcy internatu korzystając z atrakcji w czasie wolnym, tym razem, grillowali pod kasztanowcem. Oprócz pieczonych kiełbasek mieli w jadłospisie sałatkę warzywną i inne dodatki.

Po konsumpcji był czas na gry i spacery.

Praca internatu w czasie pandemii
Ograniczenia związane z pandemią spowodowały zmianę formy pracy nauczycieli także w internacie. Mimo że mieszkańcy okresowo nie przebywają w internacie, to mają stały kontakt z placówką i ich wychowawcami. Nauczyciele korzystając z metod i technik kształcenia na odległość regularnie łączą się na wideospotkaniach z mieszkańcami internatu oraz przekazują za pomocą e-dziennika treści tematyczne zgodne z przyjętym planem pracy internatu. Na przykład: organizują konkursy tematyczne, oferują sposoby relaksacji, podają metody na poprawę koncentracji i szybkiego zapamiętywania.
Ponadto wychowawcy, z własnej inicjatywy w ramach ich czasu pracy, realizują dodatkowe zadania mające na celu poprawę komfortu pobytu młodzieży w internacie po ich powrocie do placówki. Są to takie czynności jak: naprawa (wymiana sukna) stołu bilardowego wraz z pozyskaniem fundatora nowych akcesoriów do gry w bilard, wymiana i uaktualnienie tablic tematycznych oraz naprawa zużytych elementów mebli w pokojach internatu.
Dariusz Tarka

Dzień dobry. Witam mieszkańców internatu.


Od kilku tygodni mamy najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Miesiąc maj jest tego najlepszym przykładem. Wokół nas rozwija się przyroda. Roślinność pięknie rozkwita. Powietrze stało się cieplejsze oraz bogatsze w zapachy. Zwierzęta są też bardziej aktywne i widoczne. Można już zobaczyć lub usłyszeć wszystkie gatunki, które powróciły z zimowisk. Jest to dobra pora do spacerów i obserwacji przyrody, oczywiście z przestrzeganiem obostrzeń związanych z epidemią. Można pokusić się o stwierdzenie, że przyroda działa na nas uzdrawiająco. Dla naszego lepszego samopoczucia kontakt z przyrodą, choćby tą z najbliższego otoczenia, np. pójście do pobliskiego ogródka lub sadu, może stać się bardzo potrzebny. Nie wspomnę już o spacerze po lesie, gdzie podziwia się i obserwuje naturę w szerszym wymiarze. Jest to też bardzo dobra forma relaksu (wielokrotnie sam się o tym przekonałem). Przy okazji można utrwalać jej piękno na fotografii lub filmie. Jeżeli ktoś ma ochotę na oglądanie przyrody bez wychodzenia z domu to zapraszam do Internetu, tzw. on-line. W poniżej umieszczonych adresach internetowych istnieje możliwość obserwacji zwierząt przez kamery w rzeczywistym czasie (niezależnie od pogody lub pory dnia):
Gniazdo sokołów
http://peregrinus.pl/pl/gdynia-pge-podglad
Zwierzęta w lesie przy paśniku
https://babki.poznan.lasy.gov.pl/pasnik-on-line
Gniazdo bocianów
http://www.bociany-online.pl/
Adresy stron internetowych, które dają kompleksową wiedzę na temat obserwacji przyrody oraz informacje o ekologii.
https://natura2000.gdos.gov.pl/obserwacje-przyrodnicze
https://e-bliskoprzyrody.pl/

Pozdrawiam serdecznie, Dariusz Tarka

Film promujący szkołę

DOŁĄCZ DO NAS

slider1

Obejrzyj film promujący naszą szkołę

slider1

https://drive.google.com/file/d/1SKdkNLftNtcrMESGi42cCWMimXW3pfbO/view?usp=sharing

UWAGA !


W sprawach pilnych prosimy o kontakt na poniższe numery telefonów:

796 181 269 – dyrektor szkoły
605 259 280 – wicedyrektor
664 728 670 – sprawy wychowawcze


GODZINY ROZPOCZĘCIA LEKCJI

1 lekcja: 08.00 - 08.45
2 lekcja: 08.50 - 09.35
3 lekcja: 09.40 - 10.25
4 lekcja: 10.45 - 11.30
5 lekcja: 11.35 - 12.20
6 lekcja: 12.25 - 13.10
7 lekcja: 13.15 - 14.00
8 lekcja: 14.05 - 14.50

INSTYTUCJE Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

dodr oke logo cke logo dodr mrirw logo men logo dodr logo frse logo gmina strzelin logo koweziu logo